Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

1890

Jelikoš sem zistil, že spousta z vás ofrouďáků tíhne i ke kvérum (fčetně mně) , taxem se rozhod vytvořit i tenle thread. Co vy na to ?

Vejr
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Kladno
Stav: Offline

Re: 1890

Příspěvek od Vejr » Stř 10.04.2019, 22:58

Mike: reloader.cz ale náboje nevedu, ani blank. Jsme speciálka na přebíjení

do or die

Mike
Star ofrouďák VIP+
Místo/Bydliště: Čelákovice
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » Čt 11.04.2019, 21:21

takže ty plechový, bolševický, necipovaný...
mám z tý trávy sbírat jo :wink:

nikdy neříkej , že to nejde ,protože se objeví aktivní ..... , který neví , že to nejde a udělá to."

Vejr
Věčnej rejpal

Příspěvek od Vejr » Čt 11.04.2019, 22:01

no můžeš :-D hvězdičkovačku mám kámoši si vyráběj slepý mausery

do or die

zelenac
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: kamion

Příspěvek od zelenac » Čt 11.04.2019, 22:06

Vejr napsal:
Stř 10.04.2019, 21:50

Zelenáč: jo s Centrálním registrem zbraní je to tak jak píšeš. A s tím JS - nejde o to co se tam vejde, ale o to co je vyražené na závěru. U Gew88 co zůstali ve službě se hlavně vyměnovali. Většina těch co se dneska s nima šmelí pocházej ze skladů Volksturmu. A pokud chceš střílet na střelnici tak je tlakovka nutná. I když ten Kropáček jí prej taky měl....
Nuz,nevymienali sa vsetky hlavne...iba tie,co boli vystrielane.Na dobrych sa len prestruzil nabehovy kuzel, ak vyhovovali priemerom vyvrtu na JS a frcali do turecka.Tie,co neboli kseftnute turkom a potom vykupene nemeckom naspet,tie ziadne znacenie nemaju.8x57j je dorazene dodatocne aj so znakom frankonie.....asi,aby sa vlk nazral a koza ostala cela.Ale ked do takej vlozis Jckovu strelu,tak sa okolo nej svieti,ako ked das JSkovu strelu do kropa.Takze,aj ked su znacene J,musis pouzivat JSkove strely,aby to fungovalo.Origo Jckovych vyvrtov je uz malo.Su to tie,co nesli do turecka a nemaju vyfrezovany zliabok pre strelu a zliabok pre palec na puzdre zaveru,nemaju prefrezovany ramcek hledi a su na nabijanie ramcekom.Aj tvarom hlavne sa lisia,ale to sa musi odsrobovat ta krycia trubka,aby to clovek videl.Akonahle ma tie vyfrezovania,je na JS,(lebo turci ine nepouzivali)aj ked je znacena J.Je to vlastne jedno,lebo komponenty aj tak bude kupovat.Tak nekupi Jckove strely,ale JSkove a naladuje to na Jckovy tlak.Lenze hodne ich je poskladanych a tak je najistejsie premerat vyvrt olovenym valcekom.A prave to,ze hodne tych flint su skladacky,ma za nasledok,ze tam bude daka suciastka novsia,ako 1890 a skusobna to nepusti do Dcka.A majitel sa moze akurat poje... :mrgreen: .U nas momentalne netreba tlakovky....akurat sa o to vadi skusobna(majitel skusobne...-utekaju mu tam riadne prachy) so streleckou lobby(ktoru to stoji riadne prachy a cas :mrgreen: ).....uvidime,ako to dopadne.Ja,ked som kupoval komponenty bez zbrojaku,tak som predavacovi maval listom priamo z ministerstva,tak nebol problem :wink: .Teraz uz mam papiere,tak uz nieje vobec ziadny problem :D .

Ten kropacek je zahada :ramena: ...u nas donho chlap naladoval naboj vyrobeny z mosinoveho slepaka a 8ckovej strely,tak mu nbc privarilo o komoru,trocha ohlo puzdro zaveru aj zaver(debilne zamykanie do jednej strany),ale hlaven to ustala.Ale nemerali sme ju,tak neviem,ci ju trocha nenafuklo....

AL
Staroffrouďák+
Auto: TOYOTA 4runner II gen. 3.0 V6
Místo/Bydliště: Pražák v jihočeským exilu

Příspěvek od AL » Pá 12.04.2019, 20:00

http://www.zbrane-sturm.cz/home/1237-re ... omise.html mám přesně tohodle ohnilého ríšobambitku, 883 je asi jediná věc co tam je čitelné (lepší kusy mají čitelný rok výroby co tam je vyražený. Co jsem koukal tak v Táboře je nějaká pobočka zkušebny takže bych to tam mohl risknout aby mi dali glejt. Otázka je co s tím dělají jestli to prohlídne zamyslí se, okoštuje kov a určí ročník (nebo jedou do německa hledat v archivu suhl kdy to udělali. Nebo jestli z toho nedejbože střílí tormentačním nábojem.

Gew mám tu modernizovanou verzi co nepotřebuje nabíjecí rámeček a má značení (myslím, že se dělalo Z) že sežere modernější náboj. Jedni říkají, že měnili hlavně (vyrobené nově) jiné zdroje mluví jen o prohloubení drážky. Pak mám ještě dvojku rytou s damaškovými laufy ale to té bych neriskoval cpát munici ty damaškové hlavně prý moc bytelné nejsou a je docela pěkná na to jí trápit. Jak to dělá prodejce když nemá lejstro o zařazení do kat. D a příjde kontrola (ty historické vede pár prodejců, většinou se něco najde u většiny krámů s kvérama) tak jak poznají jestli to je D (možná to ojebávají, že u toho mají komisní prodej takže řeknou že to sem přinesl támhle bezďák do komise a že s tím nemají nic společného :-D ).

Vejr
Věčnej rejpal

Příspěvek od Vejr » Pá 12.04.2019, 21:39

Zelenáč: no nevím jestli je reálný jet komorovým výstružníkem do laufu přes závěr. Navíc je schvanej v trubce ...

Al: no schválně jsem zapátral a kosortium Suhl (Spangenberg & Sauer, V.C. Shilling & Co., C.G.Haenel) vyrábělo tyhle revolvery do roku 1893. Ale netvrdím že je to tvůj případ.

prodejce nekomentuju, někdo měl prostě čuch a před 20ti lety je vykoupil z Německa jako šrot za pár korun. Stačilo jenom počkat až budou lidi hladový. A jelikož to už tenkrát nebylo registrovný, tak je prodejce neregistruje . A pár levejch kvérů se mezi to schová. A teď se jenom čeká až ta bublina praskne ....

do or die

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Pá 12.04.2019, 22:00

Vystrelit tormentacny naboj musia :wink: ,ale ten revolver mas na cierny prach,tam tam by som sa nebal,ze nevydrzi tormentacku.Lenze tie revolvery(kratke) sa robili aj po 90 roku,myslim si(nie som si isty).Mas s kratkou,ci dlhou hlavnou?S tou dlhou hlavnou by to malo byt urcite Dcko.mal ho kamarat,ale je to blb.lebo to ladoval travexom a vyhrdzavel mu na sracky.
To Z v kruzku na zaveroch na 88mach....nik presne nevie,co znamena.Jedni vravia,ze ich robila zbrojovka,ini,ze to je chujovina.... :ramena: ,ale nepodarilo sa mi zistit,co to znamena.Zalezi na tom,ako sa k tomu postavi skusobna.
Hlavne sa nove davali na flinty,co sli do turecka a nevyhovovala raz,ci boli poskodene.Tie,co sli niekde do juznej ameriky,ostavali v razi 8.1 mm a neboli prerabane na nabijanie z pasika.Prehlbovat drazky by sa im asi neoplatilo....upravoval sa len nabehovy kuzel pre iny tvar a priemer strely.Vtedy este nepoznali ten cip a tak raze boli od 8.09,po 8.22,pripadne daco medzi.Ale ak mas uz ten novsi typ tak pozri,ci pasuje cislo hlavne s cislom tela zaveru a ci sa pod silnou lupou na roku vyroby neukaze nejaka uprava sikovnym kutilom,tak by mala prejst skusobnou.Ak je to skladacka.......potom je na tebe,ci risknes skusobnu.
Preco sa bojis strielat z drotovky?Moja ma za sebou uz parsto ran a drzi v pohode.Samozrejme,ladujem ciernym,ale zerie aj slugy.
Predajca tychto Dckovych to robi tak,ze z tych zbrani nestriela,tym padom nepotrebuje tlakovku,a tym padom sa kazdy vysere nato,aby si s tym robil starosti(zatial).Tlakovku potrebujes az ty,ked chces z toho strielat....takze ty ju po kupe odnesies na skusobnu,tam ti ju zabavia a si v :wink: ...ak nieje v poriadku rok yroby.

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Pá 12.04.2019, 22:18

Kym som sa trapil,napisal Vejr.....Vejre,zaver predsa vyberies,ne :wink: ?A vystruzoval sa len nabehovy kuzel,nie komora....tak to puskar zvladol kludne rucne.Nato ani nemusel vysrobovat hlaven.Trubka,co kryje hlaven ide vysrobovat rukou,ak nieje prihrdzavena...ale aj tak ju musi vysrobovat,aby pozrel,ci su na hlavni cisla a ci pasuju s puzdrom zaveru.
Tak o tom rajchrevolveri sa mi dobre marilo,ze ho vyrabali aj po 90tom.Ale ten s dlhou hlavnou prestali,myslim v 85tom,tam by nemal byt problem,ak ma Al ten.

Dfender
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Sponau
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » So 13.04.2019, 14:00

U K 1888 se hlavně nikdy hromadně neměnily, finančně a nástrojově náročné, on ten rozměr vývrtu byl takový "mezityp" takže pro JS rozhodovalo protažení kalibrem, většina zbraní prošla + úprava kuželu, značeno S na pouzdře. Zelenáč to píše správně.
Postavil jsem si z 88 snajpra :-D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » So 13.04.2019, 21:40

Nadhera! :pivo: .Na aku rychlost sa ti podarilo vyhnat to olovo?Ja som dako olovenym strelam neprisiel na chut u bezdymakov.tak vyuzivam lugrove nbc.

Obrázek
Pre mna si robim len .357 a .452 do revolverov a pakovky.Vercajk na 8cky som dal znamemu,co ma odo mna 88mu.Mne sa s tym nechcelo srat,otec,ktory to lisoval zomrel pred vianocami a tak ma znamy radost.Moze to ladovat na max,vyvrt mu olovo nezasiera,tak je vysmiaty.Aj kropaceky fajne strielaju s tymito celoplastami

Dfender
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Sponau
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Po 15.04.2019, 14:11

Já u olova nešel po rychlosti, ba naopak, byly to všechno subsonické laborace ;-)
Ale když jsem laboroval, tak s legurou nebyl problém 600 m/s.
Hezký!! ;-)

Odpovědět